Nasze projekty

Pokoloruj Marzenia

pokoloruj_marzenia_1
m-pokoloruj
"Pokoloruj Twoje Marzenia" to projekt Fundacji Braci Collins, w którym na pierwszym miejscu postawiliśmy rodziny w trudnej sytuacji życiowej. Niejednokrotnie zdarza się, że samochód - z różnych przyczyn - jest swoistym oknem na świat. Bywa, że to właśnie auto stanowi ważny element dla rodzin zmagających się z niepełnosprawnościami bądź jest jedynym narzędziem pozwalającym utrzymać się finansowo. Bracia Collins postanowili wykorzystać swoje umiejętności i spełnić marzenia oraz potrzeby tych, którym brak sprawnego samochodu nie pozwala bądź utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Wraz z firmą Link4 oraz fabryką mebli BODZIO Fundacja Braci Collins pomogła siedmiu rodzinom oraz jednej szkole, której zapewniliśmy bezpieczny dowóz uczniów do i z placówki. Oprócz wsparcia w zakresie komunikacji spełniliśmy również małe marzenia naszych podopiecznych. Pomogli nam w tym Rafał Sonik, Cleo, Fit Loversi, Artur Jędrzejczyk, Jerzy Dudek, Popek, Jacek Krzynówek i Mariusz Lewandowski - za co gorąco im dziękujemy!

Za nami premierowa, pierwsza edycja projektu na platformie YouTube i z niecierpliwością czekamy na kolejną. Na pomoc czeka ogromna ilość osób, a my chcemy spełnić jak najwięcej marzeń. Bądźcie czujni, a tymczasem - wspierajcie, jak możecie - każda złotówka się liczy!
Projekty
Pokoloruj Marzenia
S01E08

Pokolorowaliśmy świat Oliwki - finał sezonu!

original

Posiłki dla Powstańców

m-posilki
powstancy_6.JPG
powstancy_5.JPG
powstancy_2
powstancy_4
powstancy_7
powstancy_3
Jednymi z podstawowych wartości Fundacji Braci Collins są honor, oddanie i pokora. Dlatego też z okazji Święta Niepodległości postanowiliśmy pomóc naszym bohaterom i autorytetom - uczestnikom Powstania Warszawskiego, dla których czas pandemii jest wyjątkowo ciężki.

Wraz ze Stowarzyszeniem "Monopol Warszawski" codziennie wspieramy podopiecznych Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich Nowolipie 22, którym dostarczamy ciepłe posiłki oraz mnóstwo ciepła i życzliwości. Wiemy, że z końcem pandemii wsparcie nadal będzie potrzebne, dlatego również po wszystkim będziemy z naszymi bohaterami!

To jest niesamowite, że robiąc coś dobrego dla kogoś ma się z tego tyle frajdy. Nigdy nie sądziłem, że będę miał okazję poznać osoby w Powstania, a co dopiero coś dla nich zrobić. Mega!" - powiedział nasz fundacyjny kolega, Tomek Komenda.

Obecnie pracujemy nad kolejnymi ważnymi projektami - "Żywe lekcje historii" oraz nad komunikacją między pokoleniami. Naszym celem jest pobudzenie weteranów do aktywności intelektualnej i przyjaznej relacji z polską młodzieżą poprzez wspólne stworzenie kolekcji materiałów i pamiątek zgromadzonych przez Powstańców. Wierzymy, że dzięki temu uda nam się zasiać w młodych ludziach piękne wartości narodowe, które do tej pory tkwią w sercach naszych bohaterów.
Projekty

Kup posiłek dla Powstańców!

Jeden posiłek to koszt 15 zł

Wybierz ilość posiłków:
3
10
20
Tytuł: Posiłek dla Powstańców
Twoje dane będą wykorzystane tylko do realizacji wpłaty
Wpisz inną kwotę

Aukcje WOŚP

m-aukcje
wosp_knightrider_3.jpg
wosp_knightrider_1.jpg
wosp_knightrider_2.jpg
wosp_rolls_3.jpg
wosp_rolls_1.jpg
wosp_rolls_2.jpg
syrenka_3.jpg
syrenka_2.jpg
syrenka_1.jpg
wosp_karetka_1.jpg
wosp_karetka_2.jpg
wosp_karetka_3.jpg
W styczniu Fundacja Braci Collins po raz kolejny zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! W tym roku przygotowaliśmy nie lada gratkę dla fanów motoryzacji i... klasyki telewizji. Nie trzeba już umieć wykonać wykopu z półobrotu, żeby poczuć się jak prawdziwy Strażnik Teksasu! Przy wsparciu samego Chucka Norrisa bracia Collins wykonali dokładną replikę samochodu Walker Texas Ranger Truck, którym jeździł Cordell Walker, czyli główny bohater kultowego serialu.

Przy pomocy firmy JUAN, Dodge Ram 1500 tym razem przysłuży się laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy polskiej służby zdrowia. Oprócz tuningu na miarę braci Collins zwycięzca aukcji otrzyma nie lada gratkę: oryginalnyscenariusz jednego z odcinków serialu "Strażnik Teksasu", zdjęcie z autografem oraz odznakę Texas Rangera przekazaną przez samego Chucka Norrisa!

Przypominamy, że Bracia Collins nie po raz pierwszy wsparli Jurka Owsiaka i jego Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W 2019 roku drugą najdroższą aukcją WOŚP okazał się odrestaurowany Rolls-Royce Silver Shadow z 1975 roku, sprzedany za kwotę ponad 211 tys. zł. Rok później wierny pomocnik Davida Hasselhoffa z serialu "Knight Rider" ("Nieustraszony") - KITT - pomógł naszej rodzimej Orkiestrze. Bracia Collins odrestaurowali oryginalnego serialowego Pontiaca Trans Am, który okazał się jednym z największych sukcesów 28. Finału.
Projekty
original

Home Town

hometown_11.jpg
hometown_9.jpg
hometown_8.jpg
m-home
Home-Town to pierwszy projekt Fundacji Braci Collins przeprowadzony na tak dużą skalę, którego realizację rozpoczęliśmy już w 2017 roku w Legnicy - rodzinnym mieście Rafała i Grzegorza.

W ramach programu podejmujemy szeroko zakrojone działania na rzecz najbardziej potrzebujących legniczan, krok po kroku poprawiając jakość ich życia. Naszym celem jest pomoc nie tylko indywidualna, ale także wsparcie legnickich organizacji i instytucji, takich jak domy dziecka czy pogotowia opiekuńcze.

Początkiem naszego projektu był zakup i wyremontowanie busa dla dzieciaków, przeznaczonego do użytku we wszystkich organizacjach i instytucjach potrzebujących transportu zbiorowego. Ponadto program wspiera zakup obiadów dla ubogich dzieci, pomoc rodzinom wielodzietnym, dotkniętym problemem niepełnosprawności, ale również - dzieciom utalentowanym, poszukującym swojej ścieżki życiowej.

Obecnie, wraz z lokalną Fundacją ESPA, posiadającą 20-letnie doświadczenie w pracy i pomocy rodzinom zastępczym, osobom wykluczonym oraz ubogim z Legnicy, planujemy przekazywać potrzebującym legniczanom produkty spożywcze o łącznej wartości 20 tys. zł miesięcznie. W planach mamy również zorganizowanie charytatywnego meczu gwiazd, który miałby odbyć się latem 2021 roku właśnie w Legnicy, oczywiście na rzecz jej mieszkańców - trzymajcie kciuki, żebysię udało!

Realizując projekt Home-Town chcemy udowodnić dzieciakom z Legnicy, że można osiągnąć swoje życiowe cele, jeżeli tylko się na to ciężko pracuje. Nasze pociechy powinny wiedzieć, że ulica nie musi być wyjściem i że mają szansę na rozwój. Wszyscy w okół natomiast muszą zdawać sobie sprawę z tego, że dziecko głodne nie jest dzieckiem zdolnym do nauki i realizowania się, a tym bardziej do myślenia o przyszłości - bo jego problemy rozgrywają się tu i teraz. Dlatego też Fundacja Braci Collins, zaczynając od Legnicy, chciałaby w przyszłości rozszerzyć działanie projektu Home-Town, aby pomóc większej ilości potrzebujących dzieci i rodzin.
Projekty